بهترین کلینیک دندانپزشکی زیبایی در اصفهان | دکتر مجید رزمجو

مزایا و معایب پر کردن دندان با کامپوزیت را بخوانید:

مزایا و معایب پر کردن دندان با کامپوزیت را بخوانید:

دندان با کامپوزیت

دندانپزشک با استفاده از تکنیک ها و محصولات خاص، کامپوزیت را به صورت لایه ای در داخل دندان دریل شده قرار می دهد. آنها هر لایه را شکل می دهند، سپس از نور آبی و فرابنفش کیورینگ روی دندان استفاده می کنند. نور پرکردگی را در جای خود سفت می کند و آن را به دندان می چسباند.

قرار دادن مواد در لایه ها به اطمینان از سفت شدن و سفت شدن کل پرکردگی کمک می کند و دندانپزشک را قادر می سازد کامپوزیت را برای مطابقت با شکل طبیعی دندان قالب بزند.

پس از قرار دادن پر کردن کامپوزیت، دندانپزشک بایت بیمار را بررسی می کند تا مطمئن شود که پرکردگی خیلی بالا نیست و بایت طبیعی است. آنها ممکن است لکه های ناهموار یا لکه هایی را که بیرون زده اند بریزند.

فرآیند پر کردن نسبتاً سریع است و معمولاً کمتر از یک ساعت طول می کشد. دهان بیمار ممکن است تا چند ساعت بعد از عمل بی حس شود. دندانپزشک دستورالعمل هایی را درباره زمان ایمن بودن از سرگیری غذا ارائه می دهد.

دلایل زیادی وجود دارد که کامپوزیت ها به محبوب ترین نوع پرکننده تبدیل شده اند که بارزترین آنها ظاهر است. پرکردگی های کامپوزیت از نظر رنگ با دندان بیمار مطابقت دارند، می توانند به شکل طبیعی قالب گیری شوند و عملاً قابل توجه نیستند.

بهترین کلینیک دندانپزشکی زیبایی در اصفهان | دکتر مجید رزمجو
بهترین کلینیک دندانپزشکی زیبایی در اصفهان | دکتر مجید رزمجو

مزایای پر کردن کامپوزیت عبارتند از:

کاملاً با رنگ و شکل دندان مطابقت داشته باشد.
ممکن است در مقایسه با سایر انواع پرکننده ها نیاز به برداشتن دندان کمتری داشته باشد.
به دندان بچسبد و در چند ثانیه سفت شود. احتمال سقوط کمتر.
در صورت آسیب قابل تعمیر است.

معایب کامپوزیت ها نسبت به سایر گزینه ها عبارتند از:

گرانتر از پر کردن آمالگام (فلز).
می تواند به مرور زمان توسط قهوه، شراب و غیره لکه دار شود.
زودتر از پرکننده های فلزی فرسوده شوند
قرار دادن ممکن است بیشتر از پر کردن فلزی طول بکشد (و به مهارت بیشتری نیاز دارد).

انواع پرکردن دندان

اگرچه پر کردن رزین کامپوزیت بسیار محبوب است، بیماران و دندانپزشکان انتخاب های مختلفی در مورد مواد پرکننده دارند. اینها از نظر ظاهر و هزینه متفاوت هستند. همچنین مهم است که قبل از نیاز به تعمیر یا تعویض، انواع مختلف پرکننده‌ها چقدر طول بکشد.

پر کردن آمالگام ترکیبی از فلزات مختلف از جمله نقره، قلع، مس و جیوه است. آنها بسیار بادوام و کم هزینه ترین گزینه هستند، اما رنگ نقره ای آنها آنها را بسیار به چشم می آورد.

برای اینکه آمالگام ها در جای خود باقی بمانند، ممکن است دندانپزشک نیاز به برداشتن مقدار بیشتری از دندان در طول فرآیند پر کردن داشته باشد. اگرچه ثابت شده است که پرکننده‌های آمالگام کاملاً بی‌خطر هستند، اما این واقعیت که حاوی جیوه هستند، برخی از بیماران را نگران می‌کند تا ماده دیگری را انتخاب کنند.

برای تماشای نمونه کارهای عالی دکتر مجید رزمجو به صفحه اینستاگرام ایشان مراجعه کنید.

ترمیم کردن دندان

فراتر از پر کردن: ترمیم کامپوزیت دندان

مواد کامپوزیت کاملاً همه کاره است و برای ترمیم های دندانی فراتر از پرکردن های روزمره مفید است. به عنوان مثال، کامپوزیت گزینه خوبی برای پر کردن تراشه ها یا ترمیم دندان های شکسته است. همچنین می تواند دندان های آسیب دیده توسط دندان قروچه (به نام دندان قروچه) را ترمیم کند.

از این ماده در روکش ها و روکش ها نیز استفاده می شود. بسیاری از دندانپزشکان از کامپوزیت در اینله های دندانی استفاده می کنند که ترمیم های دندانی ساخته شده و قبل از قرار دادن در دندان بیمار سخت شده است. اینله های دندانی برای حفره های بسیار بزرگ یا برای جایگزینی پرکردگی های آمالگام موجود مناسب هستند. آنها در این شرایط جایگزینی برای پر کردن کامپوزیت سنتی هستند.

نیاز به پر کردن؟ اکنون یک دندانپزشک پیدا کنید

چه نیاز به پر کردن یا نوع دیگری از ترمیم دندان داشته باشید، کامپوزیت انتخابی زیبا و بادوام است. با این حال، بهترین راه برای انتخاب مسیر درمانی، مشورت با دندانپزشک است. آنها به شما کمک می کنند تصمیم بگیرید که آیا کامپوزیت بهترین گزینه برای شرایط شما است یا خیر. برای یافتن یک مطب دندانپزشکی محلی به کمک نیاز دارید؟ قرار ملاقات ما را امتحان کنید.

کلینیک دکتر مجید رزمجو درمان با تیمی متخصص تشکیل شده برترین جراحان فک و صورت و جراحان لثه (پریودونتیست) و ایمپلنتولوژیست ها و استفاده از اتاق جراحی کاملا استریلیزه و بهترین سیستم های انجام جراحی ایمپلنت آماده است تا تمامی نیازهای جراحی شما بیماران عزیز را در مکانی آرام و بدون استرس و بدون احساس ذره ای درد برطرف کند.

, , , , , , ,
نوشتهٔ پیشین
روش لمینت دندان در بهترین کلینیک دندانپزشکی زیبایی در اصفهان
نوشتهٔ بعدی
پر کردن کامپوزیت دندان در کلینیک دندانپزشکی دکتر مجید رزمجو

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

Call Now Buttonثبت نوبت ‎09130559844