روش‌های بهبود کیفیت کامپوزیت‌های دندانی

کامپوزیت دندان وانواع روش های کامپوزیت دندان

انواع روش های کامپوزیت دندان

 روش های مختلفی برای نصب و چسباندن کامپوزیت وجود دارد که بنا به تشخیص دندانپزشک و مشکلات دندانی بیمار انتخاب می شود. در ادامه با روش های مختلف کامپوزیت بیشتر آشنا می شویم:

کامپوزیت مستقیم

در طول این عمل، دندانپزشک شما از چسب و رزین کامپوزیت همرنگ دندان برای ترمیم یا تغییر شکل دندان شما استفاده می کند. این مواد با استفاده از نور آبی مرئی یا همان نور لیزر به دندان های شما چسبانده می شوند. فقط یک نوبت ویزیت برای باندینگ مستقیم دندان مورد نیاز است.

پیوند مستقیم کامپوزیت برای چه مواردی استفاده می شود؟

  • حفره ها را پر کنید یا دندان ها را ترمیم کنید
  • فضاهای بین شکاف های دندان را پر کنید
  • دندان های لکه دار را از نظر زیبایی تغییر می دهد
  • شکل دندان ها را تغییر دهید
  • برای محافظت از ریشه دندانی که با عقب نشینی لثه در معرض دید قرار گرفته است

کامپوزیت غیر مستقیم

در طی این روش، دندانپزشک شما چند قالب از دندان های شما را می گیرد و آنها را به آزمایشگاه تخصصی دندانپزشکی می فرستد و در این حالت ترمیم دندان خارج از جراحی انجام می شود. یک روش باندینگ غیرمستقیم دندان به دو جلسه ویزیت نیاز دارد.

کامپوزیت غیر مستقیم برای چه مواردی استفاده می شود؟

تکنیک کامپوزیت غیرمستقیم دندان، موقعیت دقیق براکت را تضمین می‌ کند. در این روش می‌توان مجموعه کاملی از بریس‌ها از جمله اکسپندرها را در یک ساعت نصب کرد. به طور سنتی، بریس‌ها روی هر دندان جداگانه، یکی یکی قرار می ‌گیرند اما در این روش می توان با سرعت بیشتری این کار را کرد. باندینگ غیر مستقیم دندان برای صاف کردن دندان ها در خط لبخند استفاده می شود.

ونیر کامپوزیت

در طی این روش، دندانپزشک شما روکشی از کامپوزیت روی دندان ها می کشد که به دندان‌ها در شکل ظاهری مطلوب‌تر کمک می ‌کند. این روش یک جایگزین کم تهاجمی برای روکش های چینی است. از همان ماده به عنوان روکش کامپوزیت مستقیم استفاده می شود،

با این حال، روند اعمال متفاوت است.

ونیرهای کامپوزیت غیرمستقیم می توانند ساییدگی های بیشتری را تحمل کنند

و در برابر شکستگی بهتر از نسخه  مستقیم مقاومت کنند.

با این حال، هزینه آنها بیشتر از ونیرهای  مستقیم است.

ونیرهای کامپوزیت برای چه مواردی استفاده می شود؟

از ونیرهای کامپوزیت در شرایطی استفاده می ‌شود که در آن دندان ‌های طبیعی تغییر رنگ می ‌دهند. همچنین در مواردی که ناهماهنگی های جزئی در دندان ها وجود دارد، می توان از ونیر کامپوزیت استفاده کرد تا ظاهری صاف تر داشته باشد. دندان های شکسته و فرسوده نیز می توانند از ونیرهای کامپوزیت بهره مند شوند. به طور کلی، کاربرد و مزایای اصلی ونیرهای کامپوزیت بهبود ظاهر لبخند است.

"</p

ترمیم های کامپوزیت

ترمیم های کامپوزیت‌ دندان روشی برای ترمیم دندان های پوسیده، تراشیده و یا شکسته شده است. این ترمیم دندان را به سلامت و عملکرد اصلی خود باز می گرداند و همچنین ظاهری بسیار زیبا و جذاب به خط لبخند ارائه می دهد. این نوع درمان به بیماران این امکان را می دهد که به جای جایگزینی دندان های مصنوعی روی دندان های موجود خود کار کنند.

چه عواملی روی کیفیت و دوام  کامپوزیت‌ دندان تاثیر می گذارند؟+در این باره مطالعه کنید.

 

اگر به دنبال کلینیک خوب برای کامپوزیت‌ دندان هایتان هستید ما به شما کلینیک دندانپزشکی دکتر مجید رزمجو در اصفهان را با مجهزترین لوازم دندانپزشکی را معرفی میکنیم.

, , , , ,
نوشتهٔ پیشین
لمینت دندان|چه کسانی میتوانند لمینت دندان انجام دهند؟
نوشتهٔ بعدی
کامپوزیت برای پر کردن دندان|مزایا و معایب

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

Call Now Buttonثبت نوبت ‎09130559844